"Miluji své dítě - a nedokážu se

s ním domluvit"

Jak zvládat stres a napětí při výchově? Co dělat, když jste často ve stresu z dětí? Jak se naučit zdravě zvládat své emoce a nehroutit se anebo nekřičet?

Praktický 3týdenní kurz pro všechny dospělé
ZAČÍNÁME JIŽ 4.3.2024

Pozvánka od Irči na 3týdenní kurz a stručný popis toho co zažijete a jak se změní váš pohled na věc!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rodiče své děti milují... a přesto se někteří často, jiní občas, přistihnou, že na ně křičí, nebo je uhodí. Není to něco, na co jsme pyšní, ale někdy prostě nevíme, jak dál. Někdy je to prostý výraz přesvědčení, že bez trestů je výchova nemožná. Anebo je to projevem frustrace a bezmoci rodiče, který se snaží o laskavý přístup... ale někdy už mu prostě "rupnou nervy".

Protože víme, že emoce máme všichni - a nemůžeme ovlivnit, že se nám objeví v těle - můžeme mít i pocit, že nám nic jiného nezbývá, než se k dětem chovat ostře. Možná nechceme být hrubí, ale nevíme, jak nastavit hranice.

A možná si nedokážeme přiznat, že na rozdíl od emocí, MÁME ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ CHOVÁNÍ. A veškeré naše chování má zásadní dopad na děti.  

Tak co s tím, když prostě víte, že byste chtěli být laskaví rodiče, ale ono to někdy/často nejde?

Co byste řekli tomuto dítěti?

Popis 3týdenního kurzu MILUJI SVÉ DÍTĚ - A NEDOKÁŽU SE S NÍM DOMLUVIT: Na stres v rodičovství reagujeme jako na jakýkoli jiný stres. Útok, útěk nebo zmrznutí (FIGHT, FLIGHT, FREEZE) jsou reakce, které mnoho dospělých zná. Nově se začala v literatuře objevovat ještě reakce FAWN, kterou překládám do češtiny jako podlézání.

Tyto 4 reakce budeme v kurzu zkoumat a budeme se společně učit:
1) Kdy takto reagujeme na dítě. Co se v nás odehrává, že reagujeme.
2) Co pro sebe dělat PREVENTIVNĚ, abychom se udržovali v klidu. A dokázali se do klidu vrátit.
3) Jak zvládnout AKUTNÍ STAV, když už není prostor na návrat - ale stále máme volbu vybuchnout/zhroutit se a ublížit dítěti nebo sobě.
4) Jak se zorientovat v těle, emocích a našich potřebách s využitím Vztahové mapy. Budeme se učit reagovat s laskavostí k sobě i k dětem z hlediska zralého ženského a mužského principu v nás.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 • Stává se vám, že si slíbíte, že na dítě nebudete zvedat hlas? A ať se snažíte, jak se snažíte, prakticky denně se přistihujete, že cítíte velkou potřebu křičet z plných plic, včetně nevybíravých slov? 
 • Snažíte se to potlačit? Hledáte v literatuře? Chodíte na kurzy? Ale čím víc, se snažíte zůstat v laskaví, tím více se to nedaří dosáhnout?
 • Všímáte si, že se tváříte klidně, ale uvnitř vás to vře? Svrbí vás ruce? Zatínáte pěsti? Nebo čelisti?
 • A pak to přijde... VYBUCHNETE?!
 • A možná křičíte? Možná boucháte věcmi? Možná dokonce uhodíte dítě? Nebo se zhroutíte a bezmocně pláčete?
 • A omlouváte se, že to jinak nešlo... než na vás dolehne VINA, že to takto nechcete? Přece jste si TOLIKRÁT říkali, že na své děti nebudete hrubí?!

A pak se to celé OPAKUJE?

Slíbíte si, že to příště vydržíte DÉLE, zvládnete toho VÍCE -

a nakonec zase křičíte?

 • Vnímáte, že ať se snažíte, jak chcete, tak dítě nespolupracuje a neslyší vás?
 • Anebo už se na vás dívá ustrašeně? Všímáte si, že se po vás ohlíží a bojí se, kdy se máma změní v draka?
 • A vám je to líto! 
 • Snažíte se - a je to celé k ničemu. Milujete své dítě - a nedokážete se s ním domluvit!
 • Jste vyčerpaní... a smutní. 🙁

Může to být i jinak!

Je možné se naučit pracovat se svými emocemi a podpořit jejich zdravé zpracování v těle. Vyjádřit je jasně, bez negativních následků.

V kurzu "MILUJI SVÉ DÍTĚ - A NEDOKÁŽU SE S NÍM DOMLUVIT"

na to přijdeme společně !

S čím budeme pracovat?

Budeme pracovat s tím, jaké máme normální nastavení reakce na STRES. Každý jsme jiný a máme různé podmínky k životu s dětmi. Budeme proto hledat, jak obvykle reagujeme a postupně naučíme tělo a mysl fungovat tak, abyste každý vnímali, jak se vám daří a co potřebujete k tomu, abyste mohli zůstat autenticky v klidu. A pokud už se přistihnete podráždění, tak společně vyrobíme mapu pro to, abyste se mohli ke klidu zase vrátit. Naučíme se spolu, co potřebujete, když se DOSTÁVÁTE do stresu, a jak se stres opět OPOUŠTĚT. Naučíme se to, co nás měli naučit naši rodiče - ZDRAVĚ zpracovat své emoce.

Představíme si 4 typy reakce na stres. A naučíme se s nimi pracovat tak, abychom udrželi v bezpečí sebe i děti:

Ilustrace pro tento kurz nakreslila Kristýna Moravec Sataryová  ♥ ♥ ♥ (kreslirka.cz) ♥ ♥ ♥

Co vás čeká v kurzu?

 • ŽIVÁ SETKÁNÍ - Každý týden živá setkání přes ZOOM (se záznamem) ohledně vašich dotazů a zpětných vazeb.

 • VIDEA - Každý týden si pustíte kus teorie k tématu hněv. Podíváme se do hloubky vaší rodinné historie... A k vašemu typickému projevu... Budeme hledat cesty, jak s vaším hněvem pracovat, aniž byste ho potlačili, aniž byste dítěti ublížili. Budeme hledat cesty, jak zajistit, že budete skutečně autenticky klidní. A budete se umět vrátit ke klidu, pokud se emoční váha rozhoupá.

 • Dostanete shrnující TEXTY K TISKU.

 • Budete sdílet ve FB KOMUNITĚ, kde dostanete i MOJI PODPORU.

 • PRAKTICKÁ CVIČENÍ - Bude důležitou součástí vaší změny pokušet se cvičit to, co je pro váš hněv zklidňující. Bez cvičení, které zaberou denně 5-15 minut nebude možné dosáhnout výsledku. Ale těmi cvičeními vás budu provázet. Budu vás motivovat, abyste vytrvali a pocítili ZMĚNU ve svém těle i mysli.

 • Jistě si vysvětlíme TEORII TYPů - typologii osobnosti, z něhož vychází můj přístup práce s lidmi. Abychom porozuměli sobě i dětem, je dobré nahlédnout na to, kdo jsme, jak se chováme a co pořebujeme. Pokud víme, co potřebujeme, dokážeme lépe ragovat na situace, v nichž se nacházíme. Získáme slovník ke komunikaci se sebou i s druhými.

Bonusy ++

 • BONUS č. 1 Přístup k jednomu záznamu webináře dle vašeho výběru
 • BONUS č. 2 Přístup k záznamu webináře Komunikace rodičů jako příčina vzteku dítěte.
BONUS K POKOUKÁNÍ! REGISTRUJ SE ZDE >>

Zaujal vás kurz?

Jak bude probíhat konkrétně?

OBSAH KURZU

 • Jedná se o videolekce, texty, fotografie, videa a záznamy z živých vysílání.
 • Ke každém týdnu najdete v kurzu pdf se shrnutím k tisku.
 • Jako BONUS dostanete 2 záznamy webinářů - Komunikace rodičů jako příčina vzteku dětí a jeden záznam webináře dle vašeho výběru.

TERMÍNY

 • Kurz bude probíhat během 4 po sobě jdoucích týdnů. První dva pojedou v mém doprovodu. Třetí týden budete pracovat samostatně a nedostanete žádné nové informace - bude to čas pozorování, reflexe a cvičení z předchozích týdnů. Čtvrtý týden budeme opět pracovat společně.
 • Začátek kurzu je v pondělí 4.3.2024. Kurz končí v úterý 2.4.2024. posledním společným Zoomem.
 • Hlavní obsah kurzu bude zpřístupněn v členské sekci webu. První týden se nový obsah otevře v pondělí, každý další týden se otevře v pátek v 9:00.
 • Kurz a všechny materiály pro vás budou přístupné po dobu 1 roku do 31.3.2025.
 • Bonusy vám zůstanou k dispozici do 31.3.2025

ŽIVÁ VYSÍLÁNÍ & FB SKUPINA

 • Živá vysílání na Zoomu budou probíhat ve středu 6.3., ve středu 13.3., pátek 22.3. a v úterý 2.4.2024.
 • Živá vysílání budou probíhat přes ZOOM v 13:00 h.
 • Záznam živého vysílání se objeví den po dni živého vysílání od 13:00 h.
 • V uzavřené FB skupině budeme od 4.3.2024 sdílet své zkušenosti a bude zde prostor pro dotazy, na které budu odpovídat buď obratem anebo v rámci živých vysílání.
 • Po celou dobu kurzu vás budu podporovat tak, abyste hladce proplouvali nástrahami nových výzev, které s dětmi potkáte. 🙂

CENA KURZU:

Původní cena před slevou 1.497 Kč

997 Kč

Jste zvědaví, co o mně říkají moje klientky?

Už několikátým rokem nás Irča doprovází na naší rodičovské, respektující cestě. Je pro mě obrovským zdrojem energie, zkušeností a inspirace. Když jsem se starším synem přišla na první dílničky, uchvátilo mě do detailu připravené prostředí, od příchodu, přes sebe-péči, chystání svačinky až po přípravu oběda, jeho konzumaci a následný úklid. Syn mi od malinka rád pomáhal v kuchyni, a tak bylo úžasné zjistit, jak mu práci v kuchyni usnadnit, vylepšit, aby se mohl co nejvíce zapojit a já do toho co nejméně zasahovala. Zjistit, že stačí málo slov a dát dítěti důvěru, a pak je to opravdu veliká radost na obou stranách 🙂 Díky za to, co děláš, Iri, za Tvoji cestu, za to, že jsi a že u toho můžu být s mojí rodinou součástí.
Veronika S.maminka 2 dětí
Setkání s Irčou bylo pro mě a Sebíka život měnící. Pomohla mi uvidět, že i malé dítě zvládne samo mnohem víc, než jsem si vůbec uměla představit. Díky tomu jsem více pochopila, co ode mě jako mámy Sebík potřebuje, a kde bych mu zbytečně svojí nadměrnou péči bránila v rozvoji. Naučila jsem se, jak mu připravit prostředí, které ho podpoří k větší svobodě, samostatnosti a zodpovědnosti, a je pro mě teď velká radost ho zapojovat do společné práce a vidět, jak si to užívá a je na sebe pyšný. Irču Kubantovou doporučuji kudy chodím, protože je pro mě nesmírně inspirující a má ohromný podíl na mém mateřském sebevědomí a na krásném vztahu, který se Sebíkem máme.
Nela Fejtová, lektorkamaminka Sebastiana
Vaření a vše kolem přípravy jídla byl pro mě velký stres, nezvládala jsem skloubit potřeby dcery a "povinnosti" okolo domácnosti. První zlepšení nastalo po pořízení učící věže, kdy jsem měla volné ruce, dcerka viděla na pracovní plochu, a byla se schopna zapojit do práce. Další výzvou pro mě bylo dát jí prostor a důvěru. V tom mi pomohlo připravené prostředí a inspirace na dílnách intensive u Irči Kubantové. Chtělo to čas, musela jsem potlačit svého perfekcionistu a obrnit se trpělivostí, ale dalo mi to klid, důvěru a smysluplné trávení času s dcerou, který si obě užíváme.
Tereza Tulková, technolog odpadních vodmaminka Aničky

Kdo vás kurzem provede?

Jmenuji se Irena Kubantová, jsem máma 3 dětí a baví mě lidi. Díky 15 letům praxe s rodiči při výchově batolat i adolescentů a díky mé schopnosti identifikovat, co dětem i rodičům brání v harmonických vztazích, nacházím cesty pro nastavení většího řádu a pochopení v rodinách.

 

 • 15 let zkušeností práce s dětmi a rodiči
 • 1000+ konzultačních hodin v rodinách
 • 3000+ vyškolených rodičů na živých seminářích

 

Říkávám, že pracuji s batolaty a předškoláky, dětmi na prvním stupni ZŠ a s adolescenty - ve skutečnosti se na projevu a chování dětí především odráží to, jak dětem rozumí a jak je respektují jejich rodiče. Tedy pracuji hlavně s nimi. Pokud rodiče prakticky chápou vývojové možnostipotřeby svých dětípodporují jejich i svůj přirozený osobnostní typ, pak se v rodinách dějí zázraky. Zavládne činorodá radost.

Ráda se obracím k celostnímu výchovnému systému M.Montessori a také vítám přijetí vrozené typologie osobnosti jedince. Díky těmto nástrojům se učíme s rodiči uchopit výchovu velmi individuálně s ohledem na charakter všech členů rodiny.

"Cesta k dětem, do jejich srdcí, vede přes vaše srdce a vaše zkušenosti."