Webinář od Irči Kubantové:

Nočník - Jak na samostatnost dětí na toaletě

Krok za krokem! Jak uvést teorii do praxe. Vše až do nejmenšího detailu, na kterém záleží!

Nočník - vše o tomto "magickém" objektu

  • Co je potřeba k tomu, aby se batole naučilo chodit na nočník?
  • Jak staré dítě je schopné se naučit kontrolovat vylučování?
  • Jakým chybám je dobré se vyhnout?

Naše děti se mohou naučit mnoho věcí snadno, když je prezentujeme ve vhodný čas a vhodným způsobem. Pro někoho je to banalita, a v jiné rodině se děti či dospělí trápí.

Chození na nočník není možno vynutit. Patří to do jedné ze 3 oblastí, kteru nelze vynutit na druhém člověku (dále je to jídlo a spánek). Přesto je možné vytvořit méně či více příznivé okolnosti k tomu, aby bylo odplenkování prostým vývojovým procesem, ne stresem pro všechny přítomné.

Na webináři si popíšeme přípravné kroky, samotný průběh "akce" a možná úskalí, na která můžete narazit. Budeme vycházet z vývojové psychologie, osobnostních typů a možností, které nabízí montessori vzdělávání.

Praktické ukázky podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít.

Webinář má formu setkání/přednášky na digitální platformě StreamYard / ZOOM (dle počtu účastníků) s příklady a ilustracemi z různých prostředí. Budete moci pokládat dotazy přes chat v průběhu webináře i na závěr při Otázkách a odpovědích!

Obsah webináře:

  • 90 minut záznamu online webináře, kde je konkrétně a prakticky vše vysvětleno.

POZNÁMKA:

Další termín tohoto webináře není prozatím naplánován, tak nabízíme záznam z posledního webináře na toto téma.

Záznam webináře je možné koupit POUZE jako součást online kurzu "Máme doma miminko".

Sledujte mě

Facebook

YouTube

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Irena Kubantová

Lektorka s 14 letými zkušenostmi. Maminka 3 dětí - Ellen, Emči a Tadeáše.
Žijte s dětmi v harmonii. Rodičovství s lehkostí.

Jmenuji se Irena Kubantová a své znalosti o dětech sbírám od roku 2008 na kurzech, seminářích a pobytech se snahou uvést vše do praxe doma s našimi třemi dětmi. Během své cesty ke spokojenějšímu rodičovství, tedy i k dětem, procházím velkým seberozvojem… Jsem máma a je to pro mne opravdu velká práce být "dobrou mámou", co kloubí potřeby své, svého partnera a dětí, práci a přátele.

Učím se vnímat situace a emoce, přijímat a užívat si přítomný okamžik, učím se UŽÍVAT si život.

Ne vždy se mi daří, i proto jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet a pomocí tohoto webu podpořit další rodiče.

Mým životním posláním je rozvíjet především dospělé - stejně jako děti - k jejich životnímu "optimu".

Mám radost, když vidím spokojené lidi v rodinách. Věřím tomu, že jedni rodiče, kteří se vydali na cestu k respektu k dětem, tedy i k sobě, mohou ovlivnit nejen život svých dětí, ale také okruh svých přátel. Takže ve své práci vnímám ohromný přesah.

Irena Kubantová

V čem vidím cestu pro rodiče?

Jsem impulzivní. Baví mě velká spousta věcí. Ale aktuálně největší smysl vidím ve zkoumání myšlenek a pocitů, které se kolem mateřství vynořují v naší kultuře. Jako žena jsem plná emocí - mám blízko k smíchu, k pláči, k hněvu, k nadšení i k frustraci - a jsou na mně vidět. Musí jít ven! Což moc nezapadá do obrazu "vyrovnané, usměvavé a spokojené matky"! 

Nějakou dobu mi trvalo se s mateřstvím vůbec nějak sladit. A od té doby zkoumám, jak může máma svůj temperament, svoje potřeby a svou osobnost vyladit s potřebami dětí a vlastně celé rodiny. 

Čím více si všímáme, jak ohromný dopad mají rodiče na své děti, jakmile je začneme pozorovat a studujeme nedirektivní, otevřený přístup k dětem - tím více si nutně uvědomujeme, že základ je mít tento přijímající a hravě zkoumavý přístup k SOBĚ SAMÝM.

To je prostě jádro všeho - semínko, ze které můžou vzejít nádherné momenty s dětmi, s rodinou, i v životě. Pozorovat život, všimnout si, jak se cítím, a pak se vědomě rozhodnout, co udělám.

V tom chci lidem pomáhat.

irena kubantová

Jak pracuji?

Jako externista, dodávám know how - mazivo - pro to, aby váš rodinný stroj fungoval hladce. Respekt k sobě, partnerovi a dětem je jedna z nejpodstatnějších kvalit, co v českých rodinách chybí, a prakticky se s tím rodiče nemají kde setkat v praxi. Málokdo z nás pochází z rodiny, kde se nepoužívaly tresty, zastrašování a (byť jemná) manipulace. Málokdo chodil do školy, kde si mohl vybrat to, co se bude učit. Málokdo má velmi dobré vztahy v práci, v sousedství.

A proto lektoruji kurzy živě, nebo online, jezdím do rodin na konzultace - aby měla možnost každá máma a táta mluvit s někým, kdo je podpoří v hledání řešení pro jejich rodinu, jejich podmínky, jejich možnosti a hlavně pro jejich děti.

  • Když totiž odkryjeme potenciál členů rodiny a zvědomíme si, kdo co potřebuje a jak tuto potřebu naplnit, celý rodinný systém se uvolní.
  • Dostane také k dispozici slova, aby o svých potřebách mohli začít mluvit, naslouchat, a domlouvat se. Laskavá upřímná slova, aby si dokázali vycházet vstříc.
  • A také si uvědomíme, co je možné od dětí čekat v jakém věku - protože sebeovládání a komunikace nelze naučit rychle a efektivně - děti do respektu v komunikaci vrůstají postupně, skrze zážitky s námi rodiči, a to tehdy, když jim umožníme postupně projít jednotlivými stupni vývoje ve vhodných podmínkách. Stejně jako nikdo neuspěchá rozvoj miminka v děloze maminky, nikdo jej neřídí a nepopohání, aby už vyvinulo své svaly nebo nervy, stejně tak potřebuje i psychika dítěte čas a prostor k růstu.

Tyto všechny informace jsou pak součástí komunikace s našimi dětmi.   

Jste zvědaví, co o mně říkají moje klientky?

Už několikátým rokem nás Irča doprovází na naší rodičovské, respektující cestě. Je pro mě obrovským zdrojem energie, zkušeností a inspirace. Když jsem se starším synem přišla na první dílničky, uchvátilo mě do detailu připravené prostředí, od příchodu, přes sebe-péči, chystání svačinky až po přípravu oběda, jeho konzumaci a následný úklid. Syn mi od malinka rád pomáhal v kuchyni, a tak bylo úžasné zjistit, jak mu práci v kuchyni usnadnit, vylepšit, aby se mohl co nejvíce zapojit a já do toho co nejméně zasahovala. Zjistit, že stačí málo slov a dát dítěti důvěru, a pak je to opravdu veliká radost na obou stranách 🙂 Díky za to, co děláš, Iri, za Tvoji cestu, za to, že jsi a že u toho můžu být s mojí rodinou součástí.
Veronika S.maminka 2 dětí
Setkání s Irčou bylo pro mě a Sebíka život měnící. Pomohla mi uvidět, že i malé dítě zvládne samo mnohem víc, než jsem si vůbec uměla představit. Díky tomu jsem více pochopila, co ode mě jako mámy Sebík potřebuje, a kde bych mu zbytečně svojí nadměrnou péči bránila v rozvoji. Naučila jsem se, jak mu připravit prostředí, které ho podpoří k větší svobodě, samostatnosti a zodpovědnosti, a je pro mě teď velká radost ho zapojovat do společné práce (nejen v kuchyni) a vidět, jak si to užívá a je na sebe pyšný. Irču Kubantovou doporučuji kudy chodím, protože je pro mě nesmírně inspirující a má ohromný podíl na mém mateřském sebevědomí a na krásném vztahu, který se Sebíkem máme.
Nela Fejtová, lektorkamaminka Sebastiana
Vaření a vše kolem přípravy jídla byl pro mě velký stres, nezvládala jsem skloubit potřeby dcery a "povinnosti" okolo domácnosti. První zlepšení nastalo po pořízení učící věže, kdy jsem měla volné ruce, dcerka viděla na pracovní plochu, a byla se schopna zapojit do práce. Další výzvou pro mě bylo dát jí prostor a důvěru. V tom mi pomohlo připravené prostředí a inspirace na dílnách intensive u Irči Kubantové. Chtělo to čas, musela jsem potlačit svého perfekcionistu a obrnit se trpělivostí, ale dalo mi to klid, důvěru a smysluplné trávení času s dcerou, který si obě užíváme.
Tereza Tulková, technolog odpadních vodmaminka Aničky

Potřebuješ pomoc, radu nebo si chceš ověřit svůj přístup?

Zúčastni se webináře s námi!