ŽIVÝ WEBINÁŘ:

Jak POHYB rozvíjí mozek, schopnost učení a emoční rovnováhu dětí?

Význam pohybu pro rozvoj mozku, propojení mozku a těla, která podporuje schopnost učení a (sebe)regulaci emocí. 

Obsah webináře:

  • význam hrubé motoriky pro pozdější schopnosti učení dětí ve škole,
  • potřebu pohybu dětí na pozadí vývoje mozku (k čemu mozek potřebuje pohyb během VÝVOJE dítěte),

  • a propojíme dopad pohybu na chování a emoční (ne)rovnováhu.

 

  • Zmíníme aktivity, na které narazíte třeba při návštěvě supermarketu, které rozvíjí tělo a pohyb.  Zmíníme hry, které děti v pohybu podpoří, pokud se jim hýbat nechce.

  • Rozebereme ukázky na videích, kde budeme rozebírat, CO se děti učí, v ČEM se rozvíjí. Cílem bude naučit se vnímat vývojové potřeby v oblasti pohybu - namísto interpretace potřeby jako "zlobení" či "neposednost".

  • Vše podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít. Uvedeme si zdroje všech grafů a knih pro vaše další studium.

DIVOČENÍ, SKÁKÁNÍ A TOČENÍ SE NA KOLOTOČI, HOUPÁNÍ... K ČEMU JE TO DOBRÉ?

Říkáte si, že vaše děti mají pohybu dost, ale stále nedokáží chvíli posedět v klidu? Chápete to, když jsou jim 2 roky, ale co když už jim je 4,5 - to už by mohly chvíli tiše listovat knihou, nebo ne? A co když jim je třeba 12? Co když ani v pubertě nedokáží soustředěně sedět ve škole a kývou se na židli, nebo si hrají s propiskou? 

Mnohé děti mají ohromnou kapacitu se hýbat a pohyb má zcela zásadní význam pro jejich rozvoj. Děti nepotřebují pohyb, aby se "vyskákaly" nebo "vylítay". Ani se nepotřebují "vyblbnout"!

Víme, že pohyb je jednou z podmínek fyzického i duševního zdraví!  Přestože si jako rodiče přejeme zdravé děti, možná nám chybí PÁDNÝ ARGUMENT, proč dětem nestačí hodina denně na hřišti. Potřebujeme odpověď na otázku, proč některé děti potřebují více pohybu než jiné! Proč některé děti musí stále něco dělat! A některé děti je prostě výzvou rozhýbat... 

Odpověd na tyto otázky zodpovíme na webináři Jak POHYB rozvíjí mozek, schopnost učení a emoční rovnováhu dětí?

 

Děti se potřebují PROPOJIT se svým tělem, naučit se tělo vnímat a ovládnout ho! Ovládat jej nejen fyzicky, ale i emocionálně. Naslouchat jeho potřebám, aby se o sebe dokázaly včas postarat, dokázaly ho nasytit i uvolnit.

Pohyb je totiž základem učení a také zdrojem seberegulace při zpracování emocí!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Webinář má formu přednášky na platformě ZOOM a bude trvat patrně kolem 120 minut. Záznam Zoomu bude do 24 hodin od živého vysílání nahrán do členské sekce webu www.irenakubantova.cz. Přihlášení obdrží přístup přes členskou sekci k záznamu na dobu 12 měsíců. 

Základem webináře bude PPT prezentace a ilustrační videa z domácího prostředí. Východiska informací jsou vývojové potřeby dětí z hlediska montessori pedagogiky, poznatky z oblasti senzorické integrace, poznatky z oblasti práce s emocemi a dále literatura k poruchám chování a učení. Patrně se dotkneme i tématiky teorie typů - typologie osobnosti a její "ochota" se koordinovaně hýbat.

Budeme komunikovat přes chat, případně živě - pokud se budou dotazy týkat obsahu webináře. Individuální dotazy bude možné naťuknout a případně zodpovědět na individuální konzultaci po skončení webináře. 

  • Termín konání:  neděle 20.5.2024 od 20:00 hodin.
  • Lektorka: Irena Kubantová, www.irenakubantova.cz, www.montessori-praxe.cz
CENA:
197 Kč
+ ZÁZNAM WEBINÁŘE a další materiály

Irena Kubantová

Lektorka s 16 letými zkušenostmi. Maminka 3 dětí - Ellen, Emči a Tadeáše.
Žijte s dětmi v harmonii. Rodičovství s lehkostí.

Jmenuji se Irena Kubantová a své znalosti o dětech sbírám od roku 2008 na kurzech, seminářích a pobytech se snahou uvést vše do praxe doma s našimi třemi dětmi. Během své cesty ke spokojenějšímu rodičovství, tedy i k dětem, procházím velkým seberozvojem… Jsem máma a je to pro mne opravdu velká práce být "dobrou mámou", co kloubí potřeby své, svého partnera a dětí, práci a přátele.

Učím se vnímat situace a emoce, přijímat a užívat si přítomný okamžik, učím se UŽÍVAT si život.

Ne vždy se mi daří, i proto jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet a pomocí tohoto webu podpořit další rodiče.

Mým životním posláním je rozvíjet především dospělé - stejně jako děti - k jejich životnímu "optimu".

Mám radost, když vidím spokojené lidi v rodinách. Věřím tomu, že jedni rodiče, kteří se vydali na cestu k respektu k dětem, tedy i k sobě, mohou ovlivnit nejen život svých dětí, ale také okruh svých přátel. Takže ve své práci vnímám ohromný přesah.

Irena Kubantová