KDE: Penzion na Vysočině
KDY: 8.9. - 12.9.2024 (5 dní)

Reference o Irče Kubantové

Vaše spokojenost nás hřeje u srdce a těší nás, že naplňujeme svoji vizi a nalézáte klíče k srdcím vašich dětí.

Reference od maminek, které si prošly změnou 🙂

Nesnáším vaření, pečení a vůbec vše, co se v kuchyni děje. Velmi brzy mě opustila romantická představa o mně a o mých dětech v kuchyni, při které jsem nás viděla čisté, šťastné a na konci s vynikajícím jídlem. Binec, řev a plýtvání. Pak jsem absolvovala dílny u Irči, která mě láskyplně hladila po zádech s velmi trefným doporučením “dýchej”, “jsi na něj moc rychlá” a “nech to být, to zvládne” a ono to najednou šlo. Našla jsem důvěru v ty malé ručičky, které obratně drží ostrý nůž navzdory svému věku. Ne vždy se trefí do hrnce, kam hážou kousky zeleniny. Ale šťastně si nesou vlastní svačinku ke stolu, mají radost z upečené buchty a s nakrčeným čelíčkem válí těsto na štrůdl. To je to, co mě motivuje. Plné břicho, užitečně a většinou radostně strávený čas s dětmi, naděje, že jednou vaří obědy a večeře oni. Díky, Irčo.
Nikola Halasovámaminka 2 dětí
Vřele doporučuju Irčin Montessori přístup k dětem (nejen) v kuchyni 😉 Když jsem změnila způsob servírování (z "já chystám na talíře v kuchyni na lince") na "každý si sám nabere na jídelním stole", dala jsem dceři nejen motorickou aktivitu (nabírání jídla), ale také MOŽNOST VOLBY a DŮVĚRU v její schopnost se sama obsloužit podle svého uvážení. Moc mě překvapilo, jak to zlepšilo její vztah k jídlu a taky naši všeobecnou pohodu při stolování. No a pro mě pohoda u jídla za tu důvěru (a špinavý stůl) rozhodně stojí. 🙂
Mary Šálkovámaminka 2 dětí
Plout s dětmi v kuchyni je v mých očích velké umění. Uvědomila jsem si to plně v momentě, kdy jsem se s dcerkou ocitla s vařečkou v ruce v kuchyni, která nebyla připravená na to, aby se mohla do vaření zapojit. Kde nemohla být samozřejmou součástí toho velkého čarování, které k tanci zve snad všechny smysly. Kde člověk najde tolik barev, chutí, vůní, zvuků, mazlavostí, tekutostí a hnětáníčka než právě v kuchyni? Najednou…než jsme si našly cestičky…bylo uvařit tak těžké. Proto, milá Irčo, moc děkuji za lavinu inspirace, jak upravit domov i postupy. Jak připravit samu sebe. V hlavě, v očekáváních. Za pomoc dívat se na svět očima dítěte. Tolik to obohatilo i můj vlastní život a prožitek z vaření. Děkuji!
Veronika Uhlířovámaminka 2 dětí

K 4 týdennímu online kurzu S batoletem v kuchyni:

Ahoj Irčo,

děkuji moc za Tvé kurzy. Kurz ke kuchyni byl fajn - nyní piluji komunikaci s téměř 5letým synem - a určitě kuchyň líp zvládnu se synem, který má teď 4 měsíce. 🙂  Jsem vděčná za Tvou oporu ke klidu v rodičovství s činnostmi, co mají smysl pro život. U prvního jsem tolik podpory nepotřebovala nebo spíš nechtěla. 🙂  Nyni si vše chci zjednodušit, zefektivnit, cítit se co nejvíc dobře, protože mám fakt jen jedny nervy. 🙂

Už to vím - jsou chvíle, za které fakt nejsem v rodičovství hrdá.

Z webinářů jsem si poslechla webinář Prima rána. Moc se mi líbí možnosti, jak říct věty, co neříct, co je lepší vynechat. Jak co působí v kontextu vnímání dítěte a k věkovým specifikám spolu s Teorii typů. To je pro me úplně peckovní! (Knihu Respektovat...mám, a nikdy jsem ji neotevrela.)

Nemáš v plánu kurz k respektujicimu dialogu? Ucelený jak komunikovat verbálně, neverbalne? Ty to umíš tak krásně! ❤ Najednou vidět a slyšet komunikaci, jak jsem to potřebovala já jako dítě, a předat to dál - namísto nefunkčních vět a neverbalni komunikace. Ber to, prosim, jako námět co nachystat pro nás, matky! 🙂

 
Měj se hezky, Peťka

K 4 týdennímu online kurzu S batoletem v kuchyni:

Milá Irčo,

moc děkuji, za krásný kurz, všechny informace a rady... kurzu dáváte opravdu péči a podporu. S touhle podporou v zádech, jsem zase já zvládla nástup těžkého období, kdy nám tatínek odjíždí na dlouhé úseky do zahraničí a my jsme s Pepíkem sami. Mohla jsem se o Vás a Vaše slova opřít a dalo nám to doma nový level klidu.

Mějte se moc krásně a těšíme se na další pokračování.
Adelka S. & Pepík.

Dobrý den paní Ireno, moc vám děkuji za celý seminář a následně zasílané materiály. Věkem už babička, ale jinak duše vstřícná, moc oceňuji váš emotivní přístup, který z metody paní Montessori dělá živou materii. Vyjít ze své ulity a dát k dispozici poučení z vlastních „chyb“ a způsob, jak s nimi zacházet, není pro většinu lidé ani příjemné ani se jim nezdá bezpečné, už proto, že si ani neumějí přiznat, že by něco nebylo v pořádku na jejich straně. Sama jsem vychovávala své dvě děti intuitivně a snad jsem jim moc neublížila. Dcera (35 let) už má vlastní 3 děti a trochu v tom tzv. lítala, protože 2. a 3. dcera přišly po sobě v odstupu 17ti měsíců, naštěstí má skvělého manžela, takže všechno u nich funguje bez zvláštního přispění nás prarodičů – velká vzdálenost nám umožňuje se věnovat vnoučatům jen o prázdninách, kterých ovšem ve Francii mají docela dost. Syn teprve bude otcem a sama jsem zvědavá, jaký zvolí přístup při soužití s novým členem rodiny a jeho provázení životem. Ještě jednou díky a hodně pohody ve vaší rodině!
Marie S.Online kurz a seminář - Jak mluvit s dětmi
Dobrý den, děkuji za veškerou Vaši práci! Je neuvěřitelné, kolik toho zvládnete a v jak vysoké kvalitě. Je super, že se péči o rodiče a děti v Čechách tolik věnujete!
Pavla Páchová, maminka 2 synů, bydlí v USAonline kurzy Ireny Kubantová
Pěkné ráno, Irčo, … …Lauru Merkhamovou jsem před pár dny dočetla a zatím je to pro mě nejpřínosnější kniha. Asi právě proto, že se dost věnuje i hranicím. Naomi Aldort je úžasná, ale jak na hranice zrovna moc neříká… Vlastně mám za sebou taky kurz Nevýchovy. S tím jsem začínala a určitě to bylo bezva nakopnutí do začátku, ale právě s hranicemi mi nadělal asi víc neplechy. Katčina myšlenka, že děti nepotřebují hraničit, protože stejně vše okoukají, se mi strašně líbila, ale nějak nám to nefunguje a spíš jsem si s tím zadělala na problémy…   … Váš zápal pro věc si moc užívám u Vás…   Vaše semináře mi dávají výrazně víc a hlavně mě strašně baví. Bohužel, zatím nemám možnost účastnit se osobně (do Pelhřimova, kam jezdíte, to sice nemám tak moc daleko, ale nemám hlídání), tak jen postupně procházím videa.    Ještě jednou moc díky za všechen Váš čas.    Přeju méně stresu a více radosti z toho, jak pomáháte! (A pomáháte hodně!)
EvaOnline kurz a seminář - Jak nastavovat dětem hranice?
Ahoj Ireno, … Chtěla bych ti ale poděkovat za včerejší přednášku o hranicích. Opravdu mě to nakoplo, že jdou dělat věci s dětmi i jinak. I když jsem teoreticky už zběhlá (prošla jsem si Nevýchovu, spousty knížek jako Slzy raného dětství, Aha rodičovství, Koncept kontinua a mnoho mnoho dalších), tak tvoje přednáška byla zase něco úplně jiného. Nevím jestli to bylo tou realitou nebo něčím úplně jiným, ale cítím, že jsem se zase jako matka posunula o pořádný krok dál. Držím palce, ať se ti povede takové prozření i u ostatních rodičů, jako bylo u mne a těším se příště.  
PetraOnline kurz a seminář - Jak nastavovat dětem hranice?
Hezký den, Irčo!  Moc díky, bylo to super a přijela jsem domů tak nabitá! Dnes jsme nakoupili kelímky a pasty pro každé dítě, háčky na ručníky. Ještě chystám obrázky k tomu všemu. Naše Nela byla nadšená. To Tvé povídání mě vždy tak pomůže vidět naše problémy v jiném světle. Myslím, že by to měla slyšet každá maminka… Už teď se nemůžu dočkat dalšího setkání. Ať se daří!!! Zdraví Jana K.
Jana K.Online kurz a seminář - Sourozenci
Dobrý den, moc děkuji za dnešní seminář, byl užasně inspirující, nabitý informacemi, bylo veselo... zkrátka jsem si to moc užila a bez dětí to byl příjemný bonus.   Snad bude brzy pokračování! 
Zuzana GrieslerováPusťte děti do kuchyně, Praha
…díky moc za odkaz na video, už se těším, jak na něj s manželkou o víkendu v klidu kouknem. Přeci jen těch nových (a navíc z mého pohledu zásadních) informací bylo pro mě tolik, že se během 4 hodin nedaly pobrat a zpracovat. A samozřejmě hlavně díky za samotný seminář. Předávat zkušenosti a informace tak přirozeně (až nenuceně) jak to umíš Ty, je snad dar. Tudíž je super, že něco takového děláš – MÁ TO SMYSL. Navíc to člověka pozitivně naladí, když má možnost vidět, jak vše může do sebe zapadat. Jo, a nejvíc mě nadchla Montessori matematika, ta je prostě boží! …doufám, že se zas brzo uvidíme Měj se hezky!
Vašek PokornýPro táty, Brno
Irča je úžasná žena, ze které sálá energie na každém kroku. Jakoby snad sama vyrůstala v Montessori prostředí – je zvídavá a chce vědět víc o tom, čím zrovna žije (a momentálně je to výchova dětí). Irča je pořád na cestě, stále se učí, a hledá odpovědi na otázky, pracuje na sobě a vztahu ke svým dětem. Každé setkání s ní je pro mě balzámem na duši a očistnou terapií... Slyšela jsem o Montessori přednášet už pět různých lektorů – od některých jsem si odnášela nadšení, od jiných spíš rozpaky. Irča ve svém semináři Montessori praxe se třemi dětmi v zádech dokázala dokonale vyvážit teorii i praktické tipy, jak na to. A to vše navíc okořeněné spoustou fotek Irčiných dětí s vtipnými a ještě vtipnějšími komentáři. Pokud bych měla vypíchnout jednu věc, která Irenu staví před všechny ostatní lektory, tak je to právě život se třemi dětmi. Jestli si nejste jistí, jestli je Montessori pedagogika Vaší cestou, je Irčin seminář tím nejúžasnějším otevřením brány do nádherného světa Montessori pedagogiky.
Ing. Mgr. Lenka Machovskáwww.maminkouposvem.wz.cz
Z mailu organizátorce semináře: „Ahoj Leni, …musím říct, že Irča je opravdu báječná, pořád na tu přednášku myslím, a tak se mi to dostalo pod kůži, že pořád doma chodím a píšu seznam, co chci předělat, vylepšit, v hlavě třídím co máme zvládnuté a co ještě chce dopilovat, no zkrátka jsem toho plná.   Jednak úžasného zážitku s podobně laděnými lidmi a jednak to, co nám Irča předala. Navíc je to velmi charismatická Žena – na další přednášku mě automaticky zapiš! Postupně věci zavádím a dělám jinak. Pomohlo mi to konečně se zklidnit, když něco Adélce dlouho trvá – vzpomenu si, jak nám to Irča předváděla – vše krásně pomalu a jasně.“
„Kluci umijú ždímat, kluci umijú ždímat! Díky, Irčo, toto jsem prostě neuměla naučit! Jiřík dokonce na sucho ukazoval tatínkovi, jak čeká, když to „fult kape“. Dnes jsme byli venku na lovu kaluží, pak si umyli gumáky (jupí, ždímání) a nakonec se vší vážností poumývali šlapací traktor.„
“Seminář byl úžasný. 1) Tatínek ocenil odborné doporučení kvalitních hudebních nástrojů a sám se velmi ochotně chopil iniciativy projít hudebniny a vybrat pro syna kvalitní hudební nástroje, 2) mě osobně pomohl seminář v tom, že když syn má zájem něco dělat, u každé „práce“ volí jiný přístup. Např. nalít si pití, namazat chleba, nakrájet chleba. Někdy to chce napoprvé úplně sám, někdy si činnost nechá ukázat předem, jindy si řekne o mou spolupráci. Pustili mě strachy, že např. si rozleje čaj. Napoprvé rozlil (nedíval si kam a co lije) a hodně, podruhé nalil s mámou, potřetí úplně sám a bez ukápnutí. 3) Hodně mi pomohla praktická ukázka, jak dítěti dobře ukázat, jak se co „dělá“ Prostě všechno pomalu, aby stíhalo odkoukat. 4) U nás naprosto zafungovala věta, kterou jste říkala na semináři „tohle je práce maminky“ kouzelná věta, se kterou jde spousta věcí líp a bez stresu nás obou 5) přizpůsobení prostředí – po semináři jsem se lépe „podívala“ na syna a zjistila, že mu občas vyhovuje jíst někde jinde – např. večeře v obýváku, změna místa v kuchyni apod. Takže další plus a spoustu dalších věcí. Dalším pokračováním semináře bych ocenila komunikaci s dítětem. Snažíme se, ale s tímto neustále bojujeme.„
“Bylo to báječné! Děkuji, Irenko! Zase se chvíli budu vznášet na obláčku spokojenosti, klidu a míru.  “
Připravené prostředí doma, Velké Pavlovice
„Díky za skvělý živoucí seminář! Takovou vzpruhu a podporu a „kopanec“ bych potřebovala každého čtvrtroku. Bylo to super? Rozbolela mě hlava… To znamená, že se neco pohlo." “Děkuji za inspirativní seminář! Posunulo mě to dál, takže dnes ráno jsem dala Milčovi talíř s kaší a lžičku a byla jsem téměř v šoku, že to jen s minimálním bincem kolem celé sám tou lžičkou snědl! A už vím, kde udělám tu velkou kreslící plochu…“
Pusťte děti do kuchyně, Mamicentrum, Brno

Jste zvědaví, co o mně říkají moje klientky?

Už několikátým rokem nás Irča doprovází na naší rodičovské, respektující cestě. Je pro mě obrovským zdrojem energie, zkušeností a inspirace. Když jsem se starším synem přišla na první dílničky, uchvátilo mě do detailu připravené prostředí, od příchodu, přes sebe-péči, chystání svačinky až po přípravu oběda, jeho konzumaci a následný úklid. Syn mi od malinka rád pomáhal v kuchyni, a tak bylo úžasné zjistit, jak mu práci v kuchyni usnadnit, vylepšit, aby se mohl co nejvíce zapojit a já do toho co nejméně zasahovala. Zjistit, že stačí málo slov a dát dítěti důvěru, a pak je to opravdu veliká radost na obou stranách 🙂 Díky za to, co děláš, Iri, za Tvoji cestu, za to, že jsi a že u toho můžu být s mojí rodinou součástí.
Veronika S.maminka 2 dětí
Setkání s Irčou bylo pro mě a Sebíka život měnící. Pomohla mi uvidět, že i malé dítě zvládne samo mnohem víc, než jsem si vůbec uměla představit. Díky tomu jsem více pochopila, co ode mě jako mámy Sebík potřebuje, a kde bych mu zbytečně svojí nadměrnou péči bránila v rozvoji. Naučila jsem se, jak mu připravit prostředí, které ho podpoří k větší svobodě, samostatnosti a zodpovědnosti, a je pro mě teď velká radost ho zapojovat do společné práce (nejen v kuchyni) a vidět, jak si to užívá a je na sebe pyšný. Irču Kubantovou doporučuji kudy chodím, protože je pro mě nesmírně inspirující a má ohromný podíl na mém mateřském sebevědomí a na krásném vztahu, který se Sebíkem máme.
Nela Fejtová, lektorkamaminka Sebastiana
Vaření a vše kolem přípravy jídla byl pro mě velký stres, nezvládala jsem skloubit potřeby dcery a "povinnosti" okolo domácnosti. První zlepšení nastalo po pořízení učící věže, kdy jsem měla volné ruce, dcerka viděla na pracovní plochu, a byla se schopna zapojit do práce. Další výzvou pro mě bylo dát jí prostor a důvěru. V tom mi pomohlo připravené prostředí a inspirace na dílnách intensive u Irči Kubantové. Chtělo to čas, musela jsem potlačit svého perfekcionistu a obrnit se trpělivostí, ale dalo mi to klid, důvěru a smysluplné trávení času s dcerou, který si obě užíváme.
Tereza Tulková, technolog odpadních vodmaminka Aničky
vyvedla z bezmoci a neschopnosti se za sebe a nás postavit, způsoby potřebnými k tomu, abych to dokázala. Bylo to jako se moci v bouři schovat pod tvůj přístřešek a vyjít silná, vědomá a s dítětem, ve kterého naprosto věřím, což mu umožnilo věřit v sebe a on sebevědomě vykročil do světa s hlavou zdviženou. Taky jsem se naučila více pozorovat a porozumět před posudkem a předpokladem, což nám všem změnilo život a má to přesah až na generaci mých rodičů. Zasáhla si nás na 3 generace ke změně k svému lepšímu já a rozvoji vlastních schopností.
Veronika Buryanek
Irču jsem poznala, když byla nejstarší dcera ještě miminko. Čerpala jsem informace z Irčina kurzu Máme doma miminko, a tak jsem měla připravené prostředí včetně kuchyně. Nejdůležitější byl však pro mě kurz Pusťte děti do kuchyně, že mi ukázal JAK se může dítě podílet na přípravě jídla se mnou, když mu dam důvěru, že MŮŽE práci zvládat SAMO. Dílny Intensive v domácím prostředí vnesly do vaření JEDNODUCHOST a lehkost. Teď se děti (4r a 2x1,5r) v kuchyni vzájemně inspirují a my balancujeme potřeby každého z nás, jak v kuchyni potřebujeme pracovat. Batolata mají spoustu možností, jak naplnit svá senzitivní období. Při vaření se naše domácnost ztiší a já sleduju soustředění při každém pohybu staršího i mladších dětí. Maminky především dostanou konkrétní typy k vaření. Irča také ukazuje, co potřebují různé typy děti při práci nebo jak jinak ji můžou vykonávat. Irča vede k pozorování dítěte, připravuje aktivity na míru každému. Umí odpovídat na otázky a zároveň vede k zamyšlení nad problematikou.
Bára Hodesovámáma 3 dětí

Rodičovství s více lásky a méně křiku.

Sledujte mě

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

YouTube

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chcete zůstat v obraze a dostávat naše novinky?

Přihlašte se k odběru!