KDE: Penzion na Vysočině
KDY: 8.9. - 12.9.2024 (5 dní)

Online kurz od Irči Kubantové:

Máme doma miminko

Úvod pro miminka. Pro všechny rodiče dětí od 0 do 12 měsíců.
Začněte s nadhledem a jistotou hned od začátku. Nahlédněte do mimi světa.

Čekáte miminko a chcete prozkoumat co vás čeká předem?
Potřebujete jasné a přehledné informace.
Čekáte další dítě a chcete začít rovnou od porodu?

Příběh Irči Kubantové - maminky 3 dětí

Když se mi narodil Tadeáš - náš první syn, myslela jsem si, že všechno zvládnu. To jsem ovšem nevěděla absolutně nic o tom, co mě teprve čeká! 

Plakal. Já byla sama v Brně, nově přestěhovaná z Olomouce. A manžel pracoval od pondělka do pátku mimo domov. 

Trvalo 9 měsíců, než jsem se rozhýbala k první terapii  a po prvním sezení už se nikdy nevrátil ten pocit bezmoci, který do té doby vyplňoval většinu dní a velkou část nocí.  Příčin bylo několik...

Teď má Tadeáš už 15 let. Je v pubertě se vším všudy 🙂 A když pláču, přijde ke mně a ví, co má říct. (A už taky dávno ví, že se ho moje emoce netýkají, že jsou moje - ne způsobené jím).

 Je to tak pohodový čas ve srovnání s tím, jak příšerně jsem se cítila jako máma, když mu bylo sotva pár dní...

Tadeáš, 5 měsíců

Právě pro maminky, které se s miminkem trápí, nebo novorozeňátku potřebují "vysvětlit", jak se věci mají, ale i pro ty, které mu chtějí prostě dopřát to nejlepší ze sebe a prostředí, nabízím online kurz Máme doma miminko. Nejste v tom samy!  Jsme tady pro vás - ozvěte se, kdykoli bude mateřství výzva a zkonzultujeme, co bude potřeba.

Online kurz Máme doma miminko je šitý na míru rodičům s dětmi od narození do věku 12 měsíců.

Struktura online kurzu "Máme doma miminko"

1. Videa online kurzu

Videa online kurzu jsou natočena ve spolupráci s rodiči, kteří přišli jako posluchači při natáčení, čekali druhé dítě a již měli odžitou zkušenost s prvním dítětem.  

 1. Vývoj miminka
 2. Druhá polovina prvního roku
 3. Máma a dítě
 4. Absorbující mysl
 5. Rodičovské pasti
 6. Rady od rodičů

2. Kapitoly online kurzu

Všechny kapitoly online kurzu Máme doma miminko obsahují informace o potřebách miminek a popisují, jak je moudře a láskyplně podpořit. Texty jsou doplněny fotkami, zkušenostmi z různých rodin a dalšími tipy. Zde je seznam 12  kapitol, které jsou stěžejní kostrou kurzu. Každá kapitola má svoje video, texty, fotogalerie a další materiály. Jedinečný materiál pro maminky a miminka.

 1. Novorozeně se kouká na svět - viz. ukázka níže
 2. Miminko začíná používat ruku
 3. Dítě se pohybuje a zkoumá okolí
 4. Polička pro děti
 5. Začínáme společně jíst a stolovat
 6. Zařizujeme pokojík
 7. Jazyk a kultura
 8. Tvoření a umění
 9. Další hračky a hraní
 10. Aktivity a praktické činnosti
 11. Role dospělého
 12. První narozeniny

Ukázka z online kurzu

Jaké bude vaše období prvního sžívání se s miminkem? To je různé. Možná bude vaše dítě dobře usínat a hodně spát, možná ne. Možná budete spokojení, možná budou i jiné nálady. Pokud máte chuť a energii, je vhodné nachystat si předem tři tipy pro každé novorozeně (karty, závěsy/mobily nad podložku, kde miminko bdí a zrcadlo) už za těhotna v rámci zařizování "hnízda".

Pokud jste to před porodem nestihla a teď vám, vyčerpané, s náročným novorozencem, zní níže uvedené nápady jako provokace, nechte to být! Nejdůležitější je být co nejodpočinutější matka.

Prozkoumejte ukázku jedné kapitoly "Novorozeně se kouká na svět" z tohoto online kurzu.

Závěsy/mobily. Černobílé kontrastní obrázky. Zrcadlo. Šestinedělí a kojení. Doporučené knihy o miminkách. Jak dětem dopřát přirozeně pozorování kontrastů i bez kartiček a kde kartičky koupit, najdete ve fotogalerii.

Mobily (nejsou mobilní telefony!) jsou vhodné pro miminka od nejmenšího věku - zavěšené objekty, které se prouděním vzduchu jemně hýbají. Jsou vizuálně jednoduché. Nejsou tak zdobené, jako bývají klasické uspávací kolotoče nad postýlku. Nehrají melodie, pohybují se pouze prouděním vzduchu.

Cílem je přitáhnout pozornost novorozence, ale nepřetěžovat ho. Ponechat mu dost klidu, aby si mohl všimnout určitých aspektů toho, co vidí. Dítě se učí zostřit oko na určitou vzálenost a sledovat, následovat, očima pomalu se pohybující objekt. Rozvíjí tedy soustředění a okohybné svaly a samotné svyly oka (vše z toho bude potřebovat nejpozději ve škole!)

A mnoho dalšího najdete v online kurzu.....toto byla pouze ochutnávka jedné z kapitol 🙂

Co v online kurzu "Máme doma miminko" získáte?

 • Všechny kapitoly obsahují škálu zkušeností a možností v návaznosti na potřeby miminek a různorodost potřeb dospělých žen. V kurzu tedy najdete odpovědi, které hledáte.
 • V kurzu najdete také prolinky na nákup vybavení i aktivit a kontakty na ověřené organizace a knihy. Získáte kvalitní zdroje informací, mnohé stačí jen vzít a použít. 
 • V textech je vysvětlena řada záležitostí, se kterými se opakovaně setkáváme v hovorech s maminkami. Získáte tedy větší jistotu v roli mámy a nahlédnete do témat, které vás před porodem ani nenapadla. A pokud už je řešíte, najdete zde návrh, jak se s tím poprat s jemností k sobě.
 • Najdete zde ujištění a podporu v tom, že už teď jste tak dobré, jak jen můžete být. A že mateřství je proces. Neustálý proces učení.
 • Začnete oddělovat podstatné od nedůležitého. Pochopíte význam hraček a didaktického materiálu i svoji roli mámy/táty. A na fotkách z mnoha rodin doslova uvidíte sílu komunity, která už šla cestou, kterou se můžete dát i vy - cestou směrem k lásce a respektu.
 • Kurz vám může také ohromně pomoci, pokud chcete sdílet své poznatky s partnery / prarodiči. Vizuální a textová složka i samotná videa pomáhají zprostředkovat témata různým typům osobností tak, aby je uchopili i lidé logičtí a strukturovaní nebo lidí, kteří potřebuji rozproudit paletu nápadů.

Obsah online kurzu:

On-line kurz v číslech:

 • 210 minut videa
 • 12 kapitol kurzu
 • 100+ stran textu
 • 300+ fotek

Seznam videí v online kurzu:

 • Vývoj miminka
 • Druhá polovina prvního roku
 • Máma a dítě
 • Absorbující mysl
 • Rodičovské pasti
 • Rady od rodičů
 • 12 kapitol - viz. seznam výše
 • 1.bonus - webinář - "Nočník - Jak na samostatnost dětí na toaletě"

Každá kapitola má svoje video, texty, fotogalerie a další materiály.
Jedinečný materiál pro maminky a miminka.

Cena online kurzu:
1 490 Kč
Plaťte na splátky:
3 X 497 Kč

Videa online kurzu jsou natočena ve spolupráci s rodiči, kteří přišli jako posluchači při natáčení, čekali druhé dítě a již měli odžitou zkušenost s prvním dítětem.  

Chcete koupit kurz, ale nemůžete jednorázově zaplatit celou částku? Nevadí, plaťte 3 měsíčními splátkami!

Kompletní balíček

všech online kurzů IRENAKUBANTOVA.CZ + BONUSY

 • 12 hodin videozáznamu online kurzů
 • 7 hodin videozáznamu webinářů
 • 2 sady textových doplňkových materiálů
 • 300+ fotografií z praxe
 • 20+ ilustračních videí

Vše, co jsme do této chvíle byli schopni o výchově dětí zpracovat.

Přístup k online kurzu

Po zaplacení kurzu vám budou na uvedený email automaticky zaslány přístupové údaje do Členské sekce webu Irenakubantova.cz. Zde najdete v části menu "Moje online kurzy" všechny vámi zakoupené online kurzy. Online kurzy můžete sledovat na počítači, tabletu či mobilu. Přístupy k online kurzům jsou dostupné 3 roky od zaplacení objednávky.

Živě s Irčou Kubantovou

Chcete něco víc než online kurz? 
Pojeďte s námi na Pobyt s dětmi, přijďte na Dílny k nám domů nebo se domluvme na individuální konzultaci! Těším se na Vás!